Ruszyła akcja szczepienia seniorów

26.01.2021   Informacje
Strażnicy pomagają w szczepieniu seniorów.

Stan epidemii wyznacza nam nowe kolejne zadania, tym razem pomagamy seniorom dotrzeć do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-Cov-2. Pierwszą osobą, która skorzystała z naszej pomocy była 98-letnia Pani Janina, która została zaszczepiona w wyznaczonej przychodni oraz odwieziona bezpiecznie do domu.

Przypominamy, że na gminy nałożony został obowiązek zapewnienia transportu dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień. Pomoc jest organizowana dla seniorów posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami, jak również dla osób mających trudności z dostępem do punktów szczepień.

Straż Miejska zajmuje się organizacją i koordynacją transportu (dowozu) do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-Cov-2. Do transportu uprawnionych osób używane będą pojazdy służbowe Straży Miejskiej oraz pojazdy z innych jednostek organizacyjnych gminy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. 

Gminny koordynator ds. szczepień przeciwko COVID-19 telefonicznie, pod nr tel. 41 267 21 11, przyjmuje zgłoszenia potrzeb transportowych i udziela informacji dotyczących dowozu do wyznaczonego dla pacjenta punktu szczepień.